תקלות נפוצות במצבר

האם אתם יודעים כיצד פועל מצבר של רכב, מה הוא מכיל בתוכו ומדוע הוא מועד לתקלות? מדוע רדיו או פנסים שנותרו דלוקים במשך לילה שלם מרוקנות אותו? אילו תקלות נפוצות יותר ונפוצות פחות, ובכלל, למה חיי המצבר הם לא יותר מארבע שנים? תקלות במצבר, המדריך המלא, לשירותכם.
המצבר הוא בעצם סוללה, הפועלת מכוח תגובה כימית מהמפגש של לוחות עופרת וחומצה גופרתית. הסוללה הזו אחראית על נתינת כוח ראשוני למנוע כדי שזה יפעל, וכן על תפעול כלל מערכות האלקטרוניקה ברכב במצב בו המנוע דומם. המצבר אחראי על מערכות הפועלות ברכב 24/7, כמו מערכת אזעקה, מצלמות דרך, נעילה מרכזית וכדו'. לכן, ישנה חשיבות גדולה לזיהוי תקלה במצבר וטיפול בה בהקדם האפשרי. לפניכם כמה תקלות נפוצות במצבר לרכב שאתם עלולים להתמודד איתן:

  • מצבר מרוקן: מצב שבו המצבר מרוקן לחלוטין מנוזלים, ככל הנראה בגלל אורות שנשכחו דולקים. במצב כזה המצבר יתקשה להתניע את המנוע או לא יניע אותו כלל. הפתרון פשוט: להתניע עם כבלים, לנסוע בכביש מהיר ולהטעין מחדש את המצבר.
  • התחממות יתר: בימים של גלי חום כבדים, המצבר, שגם ככה מתחמם מאוד, מתלהט באופן כזה שהרכיבים החשמליים שבו מתפרקים ובמקרים קיצוניים אפילו נמסים. במקרה כזה יש להחליף את המצבר.
  • התקררות יתר: ימי החורף גם הם אינם מיטיבים עם המצבר. בטמפרטורות נמוכות מאוד המצבר יתקשה יותר להתניע את המנוע, מה שיגרום להנעה ארוכה יותר. האשם בכך הוא המנוע: בימי החורף הוא מתקשה להתניע, מה שמקשה על הסטרטר, מה שמקשה על המצבר, מה שעלול לעלות לו בחייו.
  • ווסת תקול: הרכיב שמטעין את המצבר הוא האלטרנטור. לאלטרנטור יש רכיב הנקרא ווסת ותפקידו הוא לווסת את כמות המתח שהמצבר מקבל. תקלה בווסת תגרום ליותר מדי מתח או פחות מדי מתח למצבר, ואנחנו לא צריכים להסביר לכם מדוע זה רע.
  • בלאי: כל מצבר מחזיק עד ארבע שנים, אפילו ללא שימוש. המצבר מכיל בתוכו חומצה שחיי המדף שלה נגמרים בשלב מסוים, והשלב הזה הוא השלב שצריך להתחדש במצבר חדש.

החלפת המצבר לרכב

לפני תיקון המצבר אנחנו בדוקים האם יש זליגה של חשמל לפני ההחלפה כלומר אולי אחד מרכיבי הרכב צורך יותר מידיי חשמל כמו מערכות המולטימדיה שדורשות המון משאבי חשמל ורק שאנחנו ממש בטוחים שהבעיה היא במצבר אנחנו מציעים שירותי החלפת מצברים עד הבית, במחירים נוחים, במקצועיות ואמינות מלאה.

החלפת מצבר 24 שעות עד הבית

מצבר עד הבית: 

כל איזור השרון – רעננה – כפר סבא – הרצליה – אבן יהודה – פתח תקווה – נתניה
בני ציון – בצרה – קדימה-צורן – הוד השרון – רמת השרון – תל אביב